Služby

 

Cholupice INVEST je konzultační a projektovou společností, která nabízí kompletní služby v oblasti stavby rodinných domů, reprezentačních vil, chytrého bydlení a domácí automatizace, zahrad a interiérů.

01. Výstavba rodinných domů

Studie – skica (prvotní návrh), vizualizace umístění stavby v terénu včetně urbanistického řešení, základní varianty půdorysné dispozice, externí architektura a objemy stavby. Pro každou zakázku, podle typu, realizujeme tři a více rozdílných skic.    

 

Architektonické řešení – na základě odsouhlasené studie realizujeme dispoziční a hmotové řešení stavby v interaktivních 3D vizuálních modelů a animací průchodů důležitými částmi stavby.

Prováděcí projektová dokumentace – v návaznosti na architektonické řešení zajistíme vydání prováděcí projektové dokumentace pro všechny dotčené profese.

Realizace – máme několik prověřených realizačních společností na výstavbu i velmi rozsáhlých rezidenčních projektů.

02. Návrhy a realizace špičkových interiérů

 

Návrh zařízení interiéru – spolupracujeme se špičkovými architektonickými ateliéry. Zajišťujeme návrh zařízení a vybavení jednotlivých místností s vazbou na styl a celkové řešení ostatních místností. Design kanceláří, společenských místností, koupelen a kuchyní, atypických krbů a mořských akvárií. Výběr moderních materiálů a zařizovacích předmětů, Návrh barevného programu interiéru včetně záclon, závěsů a interiérových doplňků.    

 

Návrh nábytku – připravíme pro vás skici a výtvarné ztvárnění nábytku (oken, dveří apod.), technická specifikace nábytku včetně navrhovaného zpracování, výkresů a popisu použitých materiálů. V rámci našich partnerů můžeme doporučit i realizační firmu.

Zakázková výroba – díky spolupráci s prověřenými truhláři a s interiérovými designéry zajistíme výrobu i těch nejnáročnějších interiérových komponent.

Svítidla a světlo – pro návrh osvícení jak interiérů tak exteriérů spolupracujeme s předními light architekty a dodavateli svítidel. Světlo považujeme za velmi důležitou součást vnitřního prostředí.

03. Chytré bydlení a domácí automatizace

Centrum inspirace pro technologie inovativního bydlení – Cholupice INVEST spolu s Insight Home a dalšími partnery připravuje v rámci areálu REZIDENCE BARA ojedinělý projekt Centra inspirace, ve kterém se budete moci inspirovat nejen nejnovějším technologiemi z oblasti chytrého bydlení a propojené domácnosti, ale také architekturou, designem, špičkovými materiály, alternativním zdroji energie, uměním a v neposlední řadě zvukovou a vizuální technikou.

Insight Home – naším hlavním partnerem pro oblast chytrého bydlení je společnost Insight Home, která patří z hlediska používaných technologií a realizovaných instalací mezi špičky ve svém oboru, přičemž v letech 2015 a 2016 byla zařazena do žebříčku Českých 100 nejlepších firem. Společnost působí nejen v Čechách, ale i na Slovensku, v Polsku nebo Rusku. Jako systémový integrátor nabízí především řešení postavená na světových standardech AMX, Crestron, KNX a WAGO.

06. Zahrada a wellness

Koupelna jako místo relaxace – zcela nové trendy v péči o fyzické a duševní zdraví, hydromasážní vany, sprchové masážní panely, sauny a infrakabiny, design koupelny ve stylu obytné místnosti, ušlechtilé materiály, vodě odolné televizní panely, ozvučení, osvětlení.    

 

Návrhy a realizace zahrad – projektování zahrad, 3D modely se simulací různých ročních období a podob za 2, 3,  5 a 10 let, návrhy a realizace zimních zahrad, úpravy terénů a zakládání zahrad, výsadba rostlin, okrasných keřů a stromů, exotické dřeviny (Japonsko, Holandsko, Jižní Amerika, Afrika), skalky, návrhy a realizace cest a teras, okrasné kameny, osvětlení – včetně napojení na centrální systém.    

 

Japonské zahrady – výběr z katalogu originálních japonských zahrad, mj. Kyoto, Sendai, Kanazawa, Okayama, vlastní zkušenost se zakládáním zahrady v Sendai (Japonsko), suché zahrady (karesansui), zen zahrady, jezírka, potůčky, vodopády, fontánky, nízké solitery, bonsaje, přirozené bonsaje (jamadori), kameny (siuseki), mostíky, studánky (cukubai), lucerny (tóró), suché studny (izucu), chodníčkové kameny (tobi ishi).        

 

Střešní a visuté zahrady – projektovou a realizační činnost při řešení komplexních vrstev střešních a visutých zahrad, zpevnění terénu pro visté zahrady, tepelná izolace střech, hydroizolační systémy, drenážní a filtrační vrstvy s odvodněním, vegetační vrstvy, rostlinný materiál, celoroční péče.    

 

Dokonalé trávníky – technologie používané pro golfová hřiště, návrhy optimální travních ploch, strojní nebo ruční zakládání trávníků, travní substráty, hnojiva, výsadba, travní koberce, hydrosev, speciální travní směsi dle polohy pozemku, exkluzivní „bezúdržbové“ trávníky, rekultivace a provzdušňování.    

 

Zahradní domy, pergoly, altány a vinné sklípky – zahrada je druhým obývacím místem, projekty a realizace zahradních domů, pergol, altánů a vinných sklípků, návrhy vnitřních a venkovních zahradních krbů, zahradních kuchyní, grilů s elektrickým pohonem, udíren, pecí na picu, venkovní přenosné grily, zahradní nábytek, ozvučení, TV projekce.      

Zahradní aktivity – golfové jamky, greeny s bunkery, minigolf, kroket, pétanque, beach-volejbal a badminton, tenisové kurty, dětská hřiště a houpačky, horolezecké stěny, basketbalové plochy.    

 

Ojedinělý systém bazénu a přírodního jezírka – spojení všech výhod bazénu a přírodního jezírka bez kompromisů, unikátní a patentovaný systém spojení v „jednu hladinu“, přírodní oddělená filtrace bazénu i jezírka, návrh a výsadba vodních květin.    

 

Japonští Koi kapři (Nishikigoi) – návrhy a realizace jezírek a zahradních nádrží pro chov japonských kaprů koi, přímý dovoz koi-kaprů z Japonska, rozsáhlý vlastní chov, systémy biologické filtrace s UV lampami zaručující křišťálově čistou vodu, vzduchování, zimní provoz, dovoz i výroba krmiv, celoroční péče a servis.    

 

Bazény,  jezírka a masážní vany – návrhy atypických bazénů, nerezové bazény, přírodní „samočistící“ jezírka, písčité pláže s tropickými dřevinami, vysuté terasy nad vodní hladinou, biologická filtrace, masážní trysky, integrované masážní vany.    

 

Zavlažovací systémy – návrh, realizace a údržba zavlažovacích systémů, automatická regulace dle stavu vlhkosti půdy a srážek, zavlažování jak trávníků, tak záhonů a vzrostlých stromů, řízení závlahy na dálku pomocí internetu nebo mobilního telefonu, optimální volba zdroje závlahy (řád, studna, drenážní jímka na dešťovou vodu), automatické hnojení pomocí zavlažovacího systému.

05. Inženýrská činnost

 

Podklady pro území rozhodnutí a stavební povolení – zpracování projektové dokumentace v rozsahu předkládaném při uzemním řízení nebo stavebního povolení, projednání dokumentace s dotčenými orgány a organizacemi, podání návrhu na zahájení územního řízení, zajištění potřebných vyjádření a posudků a zjištění stanovisek.    

 

Projektování stavby – základní projekty, kompletní prováděcí projekty včetně řešení architektonických a konstrukčních detailů, spolupráce se stavebními a profesními projektanty (statika, zdravotechnika, inženýrské sítě, elektroinstalace, TZB, měření a regulace, systémy chytrého bydlení a domácí automatizace).    

Statika stavby – posouzení statiky projektů a staveb, projekty statiky pro různá řešení, optimalizace stavebních konstrukcí, detailní výpočty pro složité stavby.    

 

Ekologické a nízkoenergetické stavby – zateplené ztracené bednění, solární systémy, tepelná čerpadla, pasivní domy, bezbariérové domy, dřevěné domy, alternativní materiály, výpočty návratnosti investic.    

 

Položkové rozpočty – klíčový kontrolní nástroj pro stanovování rozpočtů pro realizaci stavby, který přináší nezanedbatelné úspory při stanovování    

 

Stavebně-technické a inženýrské průzkumy – geodetické, radonové, architektonické, urbanistické, krajinné, restaurátorské, posuzování vlivu na životní prostředí.    

 

Stavební a autorský dozor a koordinace stavebních prací – dozorování staveb, jednání se stavební firmou, dohled nad řízením dokončovacích prací.    

 

Řízení stavby, nákladů a kvality – trvalý dozor na stavbě, finanční dozor a sledování nákladů a kvality, online monitoring a časové dokumentování průběhu stavby pomocí IP kamer s nočním viděním a GPRS připojení s přístupem přes internet nebo mobilní telefon.    

 

Kolaudace – evidence podkladů pro kolaudaci v průběhu stavby, příprava žádosti o kolaudaci, dohled nad kolaudačním řízením.

04. Poradenství

Konzultace při výběru pozemku – velikost a charakter pozemku, lokalita, orientace pozemku, podloží pozemku, územní plán, umístění stavby na pozemku, výběr pozemku z pohodlí domova nebo kanceláře – online satelitní náhledy a ortofotomapy vybraných pozemků, posouzení plánované okolní výstavby s výhledem na 10 let.    

 

Varianty způsobu výstavby – typ a velikost domu, dispozice, návrh optimálního stavebního systému, pasivní domy.    

 

Organizace výběrových řízení – výběr stavební firmy nebo jednotlivých dodavatelů formou výběrových řízení, výběr oslovených firem, jednání s oslovenými firmami, realizace výběrových řízení, výběr dodavatele.    

 

Pomoc při vyhledávání dodavatele – doporučíme ověřené dodavatelské firmy včetně firem pro stavbu domu na klíč. Pomůžeme s výběrem dodavatele materiálů a služeb.    

 

Dotační poradenství – výběr vhodného dotačního strukturálního fondu, sepsání žádostí o dotaci, řízení dotačního projektu.

 
 
 
 
 
 

© 2006 – 2018   Cholupice INVEST

  • Facebook
  • LinkedIn
  • YouTube